Homeopatická klinika

Konzultace on-line

O Homeopatii


Nově můžete uskutečnit konzultace s terapeuty také on-line. 

Pokud nemáte s homeopatií zkušenosti, může vás velice překvapit, jakou sílu v sobě ukrývá. Jakmile homeopat předepíše správný homeopatický lék, (dějí se "zázraky") dojde k celkovému posílení organismu na fyzické i psychické rovině. Nastartuje se proces léčby, kterou iniciuje homeopatický lék a následně jej provádí samotný organismus. Bylo by ovšem mylné se domnívat, že k ozdravě organismu dojde ze dne na den, a to platí zejména u chronických obtíží, které se v organismu rozvíjí již několik měsíců nebo let. Výsledky homeopatické léčby u těchto dlouhodobých obtíží můžete pocítit v řádu dnů až týdnů, a proto je první kontrola realizována 4 týdny po podání homeopatického léku. U akutních nemocí je naopak léčebný efekt pociťován velice rychle, a to v řádu hodin nebo dokonce minut. Vše výše uvedené platí pouze za předpokladu, že je podán správný homeopatický lék. Ne vždy je na problematický růst zoubků vhodná Chamomilla nebo na teplotu Belladonna. Nikdy nelze homeopatické léky vybírat stereotypně pouze podle názvu nemoci. Vždy je třeba zohlednit individuální projevy organismu a další souvislosti dané choroby. To je mnohdy velice náročný úkol i pro zkušeného homeopata.


Při použití služby platíte vždy jednorázový poplatek ve výši 250,- Kč nebo jeho ekvivalent v EUR, USD. Platíte cestou platební brány kterou provozuje UniCredit SpA Bank. Jedná se o administrativně-technický poplatek spojený s provozem sw. Cena pokrývá náklady na materiál a služby spojené s provozem zařízení, které Vaše pojišťovna nehradí. Cena za vyšetření je vždy uvedena u každého lékaře v nabídce v takzvaných kreditech. Kredity nakoupíte cestou platební brány. 

Výše jednoho kreditu činí částku 250,- Kč.

Platba, je prováděna cestou platební brány za využití tzv. PUSH platby. Platební bránu poskytuje UniCredit SpA Bank. Akceptovány jsou platební debetní karty, kreditní karty VISA a Mastercard.


Co vás čeká

Homeopatická konzultace trvá 60-90 minut a v ideálním případě probíhá formou osobní schůzky. Pokud to není možné, ať už ze zdravotních nebo praktických důvodů (velká vzdálenost bydliště), lze schůzku uskutečnit online. Vždy je ale nutné, aby byl přítomen klient, kterého se konzultace týká (pokud jde např. o malé děti). Na samotnou schůzku se není třeba nijak zvlášť připravovat. Konzultace probíhá formou rozhovoru, který má za cíl podrobně zmapovat váš zdravotní stav včetně vaší rodinné anamnézy. Pokud máte aktuální lékařské zprávy, vezměte je laskavě s sebou k nahlédnutí. 
Naše případy


Atopický ekzém

Holčička, 4 měsíce, od druhého měsíce věku se objevil ekzém, prvně na tvářích, poté se ekzém rozšířil na břicho, hrudník a nohy. Maminka vysadila mléko, vejce, ořechy a další potraviny, ale bez viditelného zlepšení. Spolu s ekzémem se zhoršil spánek, večer nemohla usnout, plakala, rodiče ji musely několik hodin nosit v náruči, dokud neusnula. Po homeopatickém léku se ekzém první tři dny trochu zhoršil, poté začal mizet. Měsíc po léku byl ekzém lepší o 80% a spánek byl zcela bez problémů. V následujících týdnech ekzém zcela vymizel. Po několika měsících, když začaly růst první zoubky, se ekzém začal vracet. Byl podán další homeopatický lék a ekzém po něm znovu zmizel a při dalším růstu zubů se už neobjevil. Nyní je tomu víc jak rok, co je holčička zcela bez potíží.


Epilepsie

Holčička, 8 let, v srpnu 2021 jí byla diagnostikovaná epilepsie. Konzultace proběhla 16.9.2022. Má výpadky paměti, stavy zahledění, zmatenosti. Každou hodinu má výpadek vnímání na 3 až 4 vteřiny. To způsobuje problémy ve škole a při učení. Chybí ji elán do života, je více podrážděná a vzteklá. Dříve byla pořád venku, teď je ze všeho unavená. Od prvního projevu epilepsie bývá často nemocná, aspoň jednou do měsíce a také si denně stěžuje na bolesti hlavy. První týden po homeopatickém léku nastalo zhoršení, cítila se velmi unavená, spala 14 hodin denně. Byla zmatená. Bolela ji hlava a často v krku. Druhý týden po léku už byla aktivnější, měla více energie a lepší náladu. Měsíc po léku maminka vnímala velké zlepšení. Holčička neměla žádné stavy zahledění, plně se dokázala ve škole soustředit. Toho si všimla i paní učitelka, která holčičku zná od první třídy. Od podání homeopatického léku se jí také vrátila dobrá nálada, znovu si začala pozpěvovat, což od prvního záchvatu epilepsie přestala dělat. Po léku nebyla nemocná, ani si nestěžuje na bolesti hlavy. Nyní je tomu 5 měsíců a holčička je stále bez problémů.

Problémy s růstem zubů

Chlapeček, 1 rok, horečka během růstu zubů, konzultace proběhla 30.11.2021. Chlapec má již 2 dny vysokou horečku mezi 38,5 a 39. Spustila se mu rýma, během spánku má ucpaný nos. Poslední dny mnohem více sliní, rostou mu zuby. Chlapec je hodně podrážděný, neklidný a většinu dne i noci propláče. Hodně se potí na hlavě. K tomu se mu výrazně zhoršily břišní koliky v noci, na které trpí již od narození. S každou nemocí se koliky vždy zhorší. Má kysele zapáchající nazelenalou stolici. Pár minut od podání homeopatického léku došlo k výraznému zklidnění, přestal plakat a klesla mu horečka. V noci spal bez problémů a rýma mu do druhého dne ustoupila.

Návaly v klimakteriu

Žena, 62 let, konzultace proběhla dne 31.3.2022. Hlavní problém jsou návaly, které trvají již pět měsíců. Objevily se po tom, co měla velký strach o svého muže. Podobné návaly měla už v 50 letech během přechodu, ale nebyly tak časté. Nyní jsou návaly horší v noci, budí ji až 10x za noc. Největší horko cítí na hrudníku, které se šíří dolů do nohou. Nepotí se. Měsíc po podání homeopatického léku se noční návaly zredukovaly z 10 na 1. V dalších týdnech návaly úplně zmizely.

Bolesti kloubů

Žena, 43 let, konzultace proběhla 15.2.2022. Hlavní problém jsou revmatické bolesti kloubů na prstech obou rukou i nohou, které trvají již 13 let. Nejhorší je palec levé ruky. Nedokáže v ruce nic udržet. Klouby jsou mírně oteklé, bolestivost je horší na podzim a v zimě. Před rokem a půl jí také začalo bolet pravé koleno, pak levá kyčel. Také ji trápí několikaleté průjmy, které má vždy, když má vyjít z domu ven. Stresuje ji myšlenka, že se jí bude chtít na stolici mimo domov, kde nebude dostupné WC. Dále trpí obden na bolesti hlavy. Po ránu se cítí hodně unavená. Tři měsíce po podání léku mi paní napsala : "Dobrý den Natálie, moc se omlouvám, nějak jsem přehlédla informaci, že mám po měsíci napsat. Až teď při následovném přečtení jsem to zjistila. Lék od vás je absolutní zázrak, cítila jsem se mnohem lépe, bolesti kloubů se zmírnily řekla bych že ze 70% , co se týče bolestí hlavy, myslím, jestli jsem měla tak 2x , ranní únava- cítila jsem se opravdu dobře a řekla bych, že polevila i ta nervozita. Co se týče váhy tak to jsem přibrala." Následně jsem se ještě doptala na průjmy a ty po léku úplně zmizely.

Atopický ekzém

Muž 29 let, konzultace proběhla 24. 2. 2020. Hlavní problém je nespavost s panickými ataky a atopický ekzém, který se objevil už v půl roku věku. Celý život užíval kortikoidní masti, ale v posledních pár letech už přestaly zabírat a musel je aplikovat i několikrát denně s čím dál menším efektem. Před příchodem na homeopatickou konzultaci se rozhodl úplně přestat kortikoidy užívat. Ekzém se následně výrazně zhoršil, a když přišel na úvodní konzultaci, měl vážný atopický ekzém po celém těle, výrazné svědění (zejména v noci a při pocení) a loupání kůže. Ekzém ho omezoval v běžném životě, narušoval mu spánek, nemohl sportovat kvůli citlivosti kůže na pot. Každý den usínal až kolem 2-4 hodiny ráno a také se kvůli svědění objevovaly panické ataky (palpitace a pocit tlaku na hrudi), kdy musel bouchat pěstí do zdi, což mu pomáhalo je překonat. Vzhledem k tomu, že byl ekzém velice závažný a také proto, že ho měl od dětství, jsem se rozhodla podávat homeopatický lék v nižší potenci, po delší dobu. Lék užíval od 3. 3. 2020 s občasnými pauzami 2x denně až do 27. 7. 2020. Jako první přestaly panické ataky a také se zlepšil spánek. Postupně ustávalo svědění a kůže se čistila až do úplného uzdravení.

Neštovice

Holčička, 7 let, konzultace proběhla 2. 7. 2022. Již druhý den má konstantní teplotu 38 stupňů, výraznou bolest v levém uchu a zároveň se jí začaly vysévat neštovice po celém těle a na jazyku. Nejvíce obtěžující je výrazné svědění neštovic, na které pomáhá omývání vlažnou žínkou. Holčička celou noc nespala, pořád plakala a chtěla přítomnost maminky. U svědění je výrazně neklidná, neustále mění polohy. Nemá chuť k jídlu ani pití. Po podání homeopatického léku dívenka usnula, vzbudila se bez teploty a bez bolesti v levém uchu a začala jíst. Neštovice už ten večer začaly vysychat a místo zanícených pupínků se začaly tvořit stroupky. Svědění se výrazně zmírnilo a holčička se za noc vzbudila pouze na chvilku 2x. Další den už některé pupínky zmizely úplně a dívka spala celou noc.

Průjmy a nadýmání

Chlapeček, 9 let, kombinovaně postižený, tělesně i mentálně. Konzultace proběhla 18.1.2023. Chlapec je vývojově ve stavu devítiměsíčního dítěte. K tomu má od narození velké trávicí problémy. Trápí ho silná plynatost, má neustále velké nafouklé břicho. Před půl rokem mu zjistili četné afty uvnitř konečníku. Má zelené hlenovité průjmy, až 7x denně. Kvůli silnému refluxu mu byla zavedena výživová sonda do žaludku přes stěnu břišní. V noci se často budí, převaluje se a poplakává kvůli bolestem břicha. Moře mu velmi prospívá, tam mu vždy zmizí všechny trávicí problémy. 30.1.2023 mi přišla zpráva od maminky: "Krásné ráno přejeme. Bříško je sice mírně nafouklé, ale oproti tomu, co bylo před podáním Vámi doporučených homeopatik, je toto krása 😊 Vypadá to, že léčba asi funguje. V noci nekňučí, průjmu jsme se zbavili celkem rychle a vůbec celkově vypadá prostě lepší 😊" Do dnešního dne je chlapec zcela bez průjmů, což je poprvé za celý jeho život.

Spálová angína

Chlapec, 8 let, konzultace proběhla 9.11.2022. Maminka mi volala s tím, že chlapce bolí v krku a má teplotu již třetí den. Každým dnem se bolest v krku zhoršuje. Bolest je píchavá, vystřeluje do ucha. Kvůli tomu nemůže polykat a vyplivuje sliny. Levá mandle je velmi oteklá, zarudlá a jsou na ní žluté čepy. Chlapec nemá chuť k jídlu, den a půl už nejedl. Teplota stoupá večer kolem 19. hodiny. Je mu větší horko než obvykle, přeje si jít do studené vany. Po podání homeopatického léku chlapec dostal hlad a bolest při polykání se zmírnila. Celkově se cítí mnohem lépe, chce jít do školy 😊 Následující den se osypal na hrudi a měl malinový jazyk. Jeho doktorka mu diagnostikovala spálovou angínu. Chlapec se ale cítil výrazně lépe, bolest při polykání byla mírnější o 70%, mandle už nebyla červená a čepy zmizely. Pokračovali jsme v podávání léku ještě dva dny. Bolest v krku úplně odezněla a vyrážka do pár dnů sama zmizela.

Hemoroidy, bolesti kolen a svědivé vyrážky

Muž 35 let, přichází kvůli krvácejícím hemoroidům, bolesti kolen a svědivým vyrážkám, které ho trápí již několik let. Konzultace proběhla 18. 11. 2018. Hlavním problémem jsou krvácející hemoroidy, které se objevily před rokem. Konečník ho svědí a pálí a hemoroidy krvácejí zejména po stolici, která je velmi bolestivá. Bolesti v kolenou (zejména v levém) má druhým rokem a neustále se zhoršují. Nejvíce bolí, když vstane ze sedu, trvá mu několik minut, než kolena rozhýbe. Bolest je píchavá a někdy má pocit, že mu levé koleno vynechává. Jako další problém uvádí svědění v tříslech bez vyrážky, které se objevuje pravidelně na jaře a v létě již 5 let. Také ho svědí mezi prsty u nohou, nejvíce mezi malíčkem a prsteníčkem levé nohy, ale pravá noha svědí také. Kůže se tam loupe a občas praská. Další dlouhodobý problém je tvorba strupu v levé nosní dírce, kdy ho nos uvnitř nejdříve svědí, musí si ho rozškrábat do krve, pak se vytvoří strup a ten ho pálí a píchá. Dlouho trvá, než se strup zhojí a následně se vše opakuje. Tímto trpí již od 18 ti let. Obecně jsou všechny jeho kožní potíže velice svědivé a nutí ho se škrábat do krve. Muž má velice ofenzivní pot zejména v podpaží a hůře toleruje slunce poslední 2 roky. V noci má pálení chodidel a vystrkuje je zpod peřiny a hledá chladná místa. Celý život má strach z výšek. Kontrola proběhla měsíc po podání homeopatického léku 20. 12. 2018. Muž uvádí, že se hemoroid výrazně zmenšil, přestal svědit a krvácet při stolici. Dále se mu velice zlepšila bolest v kolenou, prakticky o nich neví. Ohledně vyrážek si nebyl jistý, zda se lepší. Moje doporučení bylo čekat bez podání nebo opakování homeopatického léku. Při další kontrole za půl roku – 22. 6. 2019, byl muž zcela bez jakýchkoliv obtíží. Hemoroid úplně zmizel, bolest v kolenou se nevrátila a vyrážky postupně zmizely. Ani na jaře se nevrátilo svědění v tříslech. Strup v levé nosní dírce se vyhojil a již 3 měsíce ho nos nesvědí a nenutí ho se škrábat. Dále muž uvedl, že má daleko více energie, začal znovu sportovat.

Hrozící předčasný porod

Žena, 35 let, konzultace proběhla 28. 2. 2018. Paní volala ve 28. týdnu těhotenství (tt) s akutním zánětem močového měchýře a nachlazením. Cítí zánět nosohltanu, překrvené mandle, které bolí při polknutí, a chrapot po ránu. Celkově je zahleněná, vykašlává a vysmrkává žlutozelené hleny. Objevil se vaginální výtok a občas i s příměsí jasně červené krve. Zároveň se přidružil kašel, při kterém jí tvrdlo břicho. Po zjištění těchto informací jsem ženě doporučila okamžitou návštěvu lékaře, aby zhodnotil rizika tohoto stavu v těhotenství a ženu celkově vyšetřil. Při lékařském vyšetření bylo zjištěno, že vaginální výtok byl způsoben odchodem hlenové zátky a ženu hospitalizovali v nemocnici, kde měla zůstat do porodu. Byla předepsána kortikosteroidní léčba k urychlení vývoje plodu a také k zastavení hrozícího předčasného porodu. Žena se po dohodě s lékaři rozhodla zkusit nejprve homeopatickou léčbu s tím, že bude lékaři kontrolována, a pokud se stav nezlepší v řádu dnů, žena podstoupí veškeré lékaři navržené výkony. Po důkladné homeopatické konzultaci jsem ještě zjistila následující symptomy: žena má velmi ledové nohy, zejména večer, a celou noc musí spát v teplých ponožkách. Je zároveň velmi podrážděná, zejména na svou rodinu a děti. Má větší chuť na sladké pečivo, má menší pocit žízně. Kolem očí se jí udělaly červené pupínky nalité tekutinou. Velice jí bolí záda – bedra, bolest je zlepšena teplými aplikacemi a pohybem (rychlou chůzí). Po podání homeopatického léku žena skoro celý den spala. Následující den přestal výtok, žena cítila daleko více energie, přestalo jí tvrdnout břicho. Po pěti dnech byla propuštěna z nemocnice a nakonec porodila zdravou holčičku ve 40 tt.

Chladová alergie

Žena, 38 let, konzultace proběhla 7.11.2022. Hlavní problém je opakované nachlazení, které ženu trápí od svých 20 let. Byla jí diagnostikována chladová alergie. Když se na podzim venku trochu ochladí, tak ženu začne pálit nosohltan, bolet v krku, a k tomu se přidá suchý, dráždivý kašel. Z toho kašel je nejvíce obtěžující a je nejhorší ráno po probuzení a večer po ulehnutí. Na jaře potíže zcela ustoupí. Také má problémy se spánkem, 3x týdně se budí kolem 5. hodiny, pak už nemůže kvůli myšlenkám usnout. Po homeopatickém léku se na týden zhoršil kašel, ale poté začal ustupovat. Měsíc po léku kašel zcela vymizel a spánek se zlepšil, budí se až s budíkem 😊 Nyní to jsou 4 měsíce a žena je stále bez problémů.

Panické ataky a pocit na omdlení

Muž, 42 let, konzultace proběhla 6. 12. 2021. Muž přichází s tím, že má 2-5x týdně nepravidelně v různou denní dobu panické ataky, které se projevují bušením srdce, pocitem na omdlení a pnutím v končetinách od stehen dolů. Má také pocit staženého žaludku a trnutí jazyka a zubů. Dále se budí 2-3x každou noc s pocitem úzkosti, je zpocený a obává se omdlení ve spánku. Úzkost není ničím opodstatněná a ani nedokáže konkretizovat, z čeho ta úzkost pramení a čeho se konkrétně týká. Při panické atace je malátný, nedokáže být v klidu, ale musí se hýbat a chodit. Při zjišťování okolností vzniku tohoto stavu muž uvedl, že se mu narodila dcera a panické ataky začaly asi měsíc po porodu. Muž byl u porodu přítomen a měl obrovský strach o svou ženu i nenarozené dítě. Porod byl komplikovaný, i když nakonec vše dobře dopadlo. Po podaném homeopatickém léku měl první den průjem a byl výrazně unavený, musel si lehnout i přes den. V noci se výrazně zpotil, ale vzbudil se jenom jednou. Při kontrole měsíc po léku 10. 1. 2022 uvedl, že posledních 14 dní neměl panickou ataku ani jednou, občas se objeví mírný pocit neklidu, ale dokáže ho vědomě zvládnout a nepropukne v panickou ataku. Strach z omdlení už se neobjevuje. Spánek se také výrazně zlepšil, spí celou noc a už se nebudí.

Zánět kyčle po viróze

Dívka, 5 let, konzultace proběhla 9.1.2023. Hlavní problém je parainfekční koxitida neboli zánět kyčle po viróze. Poprvé se tento problém objevil v říjnu 2022. Měla obyčejnou virózu, rýma, kašel, byla bez teplot. 3 týdny po nemoci dívku začalo bolet levé stehno, kulhala, bolest ji budila i v noci. Následně jí byl diagnostikován zánět kyčle. Dívka musela dodržovat klidový režim, nesměla chodit. Užívala nurofen. Za pár dní noha přestala bolet. Při další viróze, kterou prodělala na začátku prosince 2022, se opět objevila bolest levé nohy a musela dodržovat klidový režim. Také se jí stává, že po prochladnutí od nohou jí mimovolně uniká moč (pár kapek) krátce po vymočení. Od 4 let skřípe v noci zuby. Před rokem se jí narodil bráška, tehdy začala zadrhávat v řeči. Týden po homeopatickém léku se zhoršilo koktání, které se po 14 dnech začalo lepšit. Během prvního měsíce po léku byla nachlazená, ale nachlazení bylo mírnější a bolest nohy se neobjevila. Mimovolný únik moči se zlepšil o 90%, zadrhávání je také lepší než před podáním homeopatického léku. Do dnes se bolest nohy nevrátila i přes mírná nachlazení.

Kontaktujte nás

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.